Wybory Delegatów Witonia 14.10.2022

Wybory Delegatów Witonia 14.10.2022.

Tym razem spotkali się hodowcy z powiatów kutnowskiego i łęczyckiego aby wybrać spośród siebie 10 Delegatów na Walny Zjazd. Miejsce spotkania, Witonia ma znaczenie historyczne dla łódzkiego związku z racji pamiętnych aukcji za starych dobrych czasów, oceniając dla tego przedsięwzięcia. Ponadto to koło hodowców spośród których wywodzi się obecny prezes ŁZHB Włodzimierz Pabin. Zatem nie mogło być inaczej, jak tylko pomyślnie przeprowadzone spotkanie, nie tylko pod względem wyborczym ale także w całym przebiegu.

Zebranie pokazało, jak silna jest potrzeba spotkań hodowców i wymiana poglądów. Każda dogodna chwila do dyskusji została efektywnie wykorzystana. Działo się tak nie tylko podczas przerwy ale także w czasie wykładu. Piotr Chełminiak, przedstawiciel Firmy ETOS po raz kolejny wykazał się treściwym a zarazem bardzo ciekawym przekazem wiedzy na temat przygotowania i zadawania paszy. Bogate doświadczenie i wiedza prelegenta udowodniły, że pozostaje jeszcze duży obszar możliwości do poprawy w wielu gospodarstwach. Zatem wykład okazał się trafiony w dziesiątkę, zwłaszcza ze względu na konieczność dyscypliny w sferze kosztów produkcji.

Jarosław Witkowski z MCHiRZ przedstawił aktualną ofertę buhajów oraz zasady współpracy i promocji dla członków ŁZHB. Pojawiło się kilka nowości buhajów, co daje hodowcom możliwość trafnego doboru. Zwłaszcza, ze niektóre propozycje to nowe linie rodowodowe.

Ponadto ofertę współpracy przedstawił Tomasz Grabarczyk. Firma De heus jest nie tylko dystrybutorem produktów ale także służy wiedzą i doradztwem w szerokim aspekcie rozbudowy infrastruktury w gospodarstwach.

Wymienione powyżej firmy wystąpiły także w charakterze sponsorów, za co serdecznie dziękujemy.

K. Gałązka

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE