Zmarł Julian Skorupa – legenda łódzkiej hodowli. Pogrzeb w środę 9 czerwca.

3 czerwca 2021 roku zmarł Julian Skorupa. Odeszła nie tylko legenda łódzkiej hodowli ale przede wszystkim odszedł wyjątkowy człowiek. Całe życie zawodowe poświęcił środowisku hodowców.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 9 czerwca w Łodzi na Dołach na cmentarzu katolickim, ul. Smutna 7.

Śp Julian Skorupa, jako ówczesny kierownik Okręgowej Stacji Hodowli Zwierząt w Łodzi, podjął działania zmierzające do utworzenia Łódzkiego Związku Hodowców Bydła. Powstała grupa inicjatywna hodowców (1993), co dało początek organizacji która istnieje do dzisiaj. Śp Julian Skorupa był Członkiem Zarządu Tymczasowego ŁZHB, przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Biura, organizował prace związku. Jednak największym dziełem Jego życia zawodowego były aukcje jałówek hodowlanych. Środowisko łódzkich hodowców było dumne z tych aukcji. Za tym sukcesem stał śp Julian jako niezmiernie skromny i pracowity człowiek. Człowiek, który nie lękał się żadnych przeciwności losu, gotowy do wyjazdów terenowych zawsze dyspozycyjny. Konsekwentny i skuteczny. Szanowany przez środowisko hodowców, nie tylko łódzkich ale wszystkich którzy go znali.
Dla kolegów z pracy był niezwykle ciepły i życzliwy. Służył dobrą radą i chętnie dzielił się ogromną wiedzą zawodową. Miał wyjątkowe poczucie humoru i niezbędny dystans do wszelkich problemów. Należał do epoki ludzi wyjątkowych, którzy potrafili zapadać w pamięci pozostawiając tylko pozytywne zapisy.

Za osiągnięcia zawodowe otrzymywał wyróżnienia, medale i odznaczenia. Za to, jakim był człowiekiem, składamy mu hołd pamięci i uznania za Jego życie. Składamy podziękowania, że mieliśmy szczęście poznać Go i spędzić wiele dni tak szybko przemijającego życia.

KG

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE