Dożynki Wojewódzkie w Radomsku

Dożynki Wojewódzkie w Radomsku.

W tym roku rolnicy województwa łódzkiego dziękowali za plony w Radomsku. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej. Po mszy odbyły się przemówienia przedstawicieli władz wojewódzkich oraz lokalnych. Wśród nich Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Padło wiele ciepłych słów pod adresem rolników, pszczelarzy oraz ludzi pracujących na rzecz środowiska wiejskiego. W uroczystościach dożynkowych brał udział także Waldemar Wojciechowski, działający na wielu szczeblach władz samorządowych i społecznych, znany w naszym środowisku jako wiceprezes Łódzkiego Związku Hodowców Bydła.

Uroczystości dożynkowe przyciągnęły tłumy zwiedzających. Trudno się temu dziwić, gdyż program wydarzenia był bardzo bogaty. Wspaniałe wieńce dożynkowe, stroje regionalne oraz uroczysty korowód dostarczyły niesamowitych wrażeń. To było zbiorowe arcydzieło w czystej postaci. Mieszkańcy bili gromkie brawo uczestnikom korowodu jako wyraz podziękowania i dowód uznania za wspaniałe przygotowanie i poświęcenie.
Nie zabrakło konkursów i produktów przygotowanych m.in. przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Święto plonów trwało do późnych godzin. Dostarczyło wiele radości zarówno uczestnikom jak i mieszkańcom Radomska i okolic bliższych i dalszych.

K. Gałązka

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE