Ewelina i Dominik Workowscy – otwarcie nowoczesnej obory

Państwo Ewelina i Dominik Workowscy zdecydowali się na nowoczesną oborę. Powstał obiekt na miarę naszych czasów. Można powiedzieć, że to nie tylko dobrze przemyślana inwestycja lecz spełnienie marzeń młodych hodowców. Mam nadzieję, że moja rodzina nie będzie musiała tak ciężko pracować, bo zostały zastosowane niezbędne rozwiązania wspomagające – powiedział Dominik do przybyłych gości.

Gospodarstwo zajmuje się hodowlą krów mlecznych już od kilkudziesięciu lat. Systematycznie stado było powiększane. W 1990 roku obsada wynosiła 11 krów z wydajnością 5156 kg mleka. Natomiast w 2021 roku było już 60 krów i ponad 10 tys. kg mleka. Gospodarstwo ma charakter rodzinny, wielopokoleniowy. Ogromną pasję do zawodu hodowcy przejawiał wcześniej pan Marian, ojciec Dominika. Angażował się w dziedzinę produkcji, hodowli oraz w życie społeczne organizacji związkowych. Dominik postanowił kontynuować dzieło swoich rodziców i wspólnie z żoną rozwijają hodowlę.

Obiekt budzi zachwyt już z daleka, jest doskonale wyeksponowany. Przy realizacji przedsięwzięcia zaangażowanych było wiele firm i życzliwych ludzi. Dzień otwarcia nowej obory to było wielkie święto dla rodziny oraz przybyłych gości. Padło wiele ciepłych i serdecznych słów. Były życzenia dalszych pomyślności dla inwestorów. Oprawa wydarzenia była świetnie przygotowana. Świadczyły o tym tłumy odwiedzających oraz długie rozmowy uczestników. W kuluarach było dużo pytań o urządzenia, technologie, itp.
Pozostaje nam przyłączyć się do gratulacji za udane przedsięwzięcie i życzyć dalszych sukcesów, tych rodzinnych i zawodowych.

K. Gałązka

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE