CZY AUKCJE JAŁÓWEK TO WYMIAR TYLKO SENTYMENTALNY?

Aukcje jałówek przez wiele lat były sztandarowym kierunkiem działalności ŁZHB. Odbywały się niezależnie od pory roku i warunków pogodowych oraz koniunktury. Aukcje miały swoich zwolenników i skupiały wokół siebie nawet ludzi, którzy często nie brali w niej aktywnego udziału. Przyjeżdżali goście, żeby zobaczyć wydarzenie i spotkać się ze znajomymi. Przybywali kupcy miejscowi i spoza województwa. Aukcje w łódzkim były ewenementem w skali kraju.
Model życia społecznego i gospodarczego zmienił się bardzo szybko i to z niekorzyścią dla opisywanej sprawy. Ponadto tempo życia i nowoczesne środki komunikacji zrobiły swoje. Zainteresowanie obrotem aukcyjnym niestety systematycznie spada! Zmiany miejsca i sposobu organizacji nie są wystarczające, do zatrzymania tego niekorzystnego trendu.
Temat aukcji omawiany jest szczegółowo na każdym posiedzeniu zarządu ŁZHB. Zdajemy sobie sprawę, że w całym obrocie materiałem hodowlanym sprzedaż aukcyjna, to jedynie margines ilościowy. Jednak ilość to nie wszystko, bowiem aukcję mają wydźwięk promocyjny i kształtują ceny w terenie.
Zapewne wypracujemy nową propozycję wspomagającą obrót jałówkami dla naszych członków. Jednak bardzo zależy nam na utrzymaniu w dalszym ciągu obrotu aukcyjnego. Dlatego zachęcamy naszych hodowców do tej formy sprzedaży.
ŁZHB

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE