Aukcje w Witoni przeszły do historii

W dniu 13 grudnia 2018 odbyła się ostatnia w Witoni aukcja jałówek hodowlanych. Do sprzedaży zostały przedstawione jałówki cielne w ilości 5 sztuk. Nie zabrakło wspomnień o aukcjach, które zapisały się w kronikach ŁZHB. Niektórzy hodowcy przybyli jakby na pożegnanie wieloletniej przygody. Nie trudno było zauważyć nuty tęsknoty za tym co przeminęło.
Trochę szkoda, że dwie jałówki nie znalazły nabywców bezpośrednio na licytacji. Sprzedający nie zgodzili się na sprzedaż po zbyt obniżonych cenach. I słusznie. Zdecydowali się za to skorzystać z nowej internetowej oferty sprzedaży poaukcyjnej (bez dodatkowych opłat). Życzymy im pomyślnych transakcji.
Spośród znanych hodowców przybył Pan Henryk Bawej, którego jałówka jako pierwsza znalazła nabywcę. Pan Henryk jest symbolem HODOWCY – PATRIOTY, który przez całe życie zawodowe sprzedawał jałówki tylko i wyłącznie przez aukcje. Przygodę zaczynał od 1978 roku z POZH a potem z ŁZHB, aż do dzisiaj. Pan Henryk powiedział, że „Hodowcy nie powinni sprzedawać jałówek poza związkiem, są grupą która powinna budować swoją siłę przebicia”. ŁZHB ma szczęście,że tacy hodowcy są jego członkami. Miłym akcentem było losowanie wśród sprzedających i kupujących nagrody – niespodzianki. Szczęśliwy los trafił się właśnie Panu Henrykowi. Serdeczne gratulacje.
Zainteresowani kupnem jałówek mogli już czerpać informacje o jałówkach zgłoszonych do sprzedaży ze strony internetowej lzhb.pl w zakładce „Aukcje jałówek – oferta sprzedaży”. Bardzo im się spodobał ten nowatorski sposób przekazu informacji.

Od 10 stycznia 2019 zapraszamy na Aukcje Jałówek w Sercu Polski do Bratoszewic – Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Ring Główny.
ŁZHB

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE