Sponsorzy i Goście na Balu Hodowców ŁZHB 2 luty 2019

Podziękowania dla Sponsorów Balu Hodowców 2 luty 2019.

Jest nam niezmiernie miło, że wokół łódzkich hodowców znajduje się tak wiele firm, które zechciały wspólnie z nami spędzić ten fantastyczny wieczór. Wszyscy sponsorzy przyczynili się do bogatej oprawy balu integracyjnego. Mamy nadzieję, że starania sponsorów zaowocują dalszym rozwojem współpracy. Należy zauważyć, że nowoczesna oferta firm to wyraz profesjonalnego podejścia do wymagających hodowców.
Warto zatem zapoznać się z krótkim opisem sponsorów naszego balu:        

 1. ABS – ”amerykańska hodowla i usługi” należy do angielskiego GENUS-a. Jest to jedyna firma na świecie notowana na giełdzie w Londynie. Największa firma genetyczna na globie. Pionier w innowacji. Pierwsza zaczęła testować byki na potomstwie i to opisywać. Wynalazła kontener z ciekłym azotem. Pierwsza inseminacja z zamrożonego nasienia i pierwszy urodzony cielak z takiego zabiegu – FROSTY w 1953 roku. Dwadzieścia lat później zabieg powtórzono korzystając z tego samego ejakulatu co udowodniło jakość technologii. Światowej sławy buhaje: SHOTTLE, BOLTON, JOSUPER, BALISTO, SILVER. Ogólnoświatowy projekt hodowlany ICON SIRE dostępny również w Polsce w poszukiwaniu najlepszej genetyki. Linia produktów do zwalczania zapaleń wymion – VALIANT zarejestrowany jako środek biobójczy również na gronkowca złocistego.
 2. Agro Kocięba. Wytwórnia Pasz i Koncentratów AGRO-Kociębajest rodzinną firmą z ponad 27-letnią historią obecności na rynku. Specjalizuje się w produkcji pasz i koncentratów dla drobiu, trzody chlewnej, bydła i innych zwierząt hodowlanych. Oferujemy także szeroki wybór materiałów budowlanych, nawozów, opału, środków ochrony roślin, jak również usługi transportowe.
  Rozwój i osiągnięcia firmy potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody, m.in. zaszczytny tytuł I wicemistrza krajowego AgroLigi w kategorii firmy. Siedziba AGRO-Kocięba znajduje się w Czarnocinie, gdzie odbywa się produkcja, sprzedaż i dystrybucja pasz dla zwierząt, filia firmy zlokalizowana jest w Rokicinach.
 3. AGROSKŁAD. Jesteśmy firmą z prawie 30-letnim stażem. Często mówimy, że Agroskład daje fundament nie tylko rolnictwu, a to z uwagi na nasz bogaty asortyment. Wychodzimy z założenia, że Wydajne rolnictwo musi korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań agrotechnicznych. Liczy się nie tylko wydajny sprzęt, ale także odpowiedniej jakości materiał siewny, nawozy, środki ochrony roślin czy też profesjonalna obsługa serwisowa.  Materiały budowlane jakie zapewniamy naszym klientom to fundament sukcesu w gospodarstwie rolnym i nie tylko. Wszystko to znajduje się w stałej ofercie firmy Agroskład – Partnera nowoczesnego rolnika.
 4. Firma BIOFEED to grupa doświadczonych pasjonatów i ekspertów w żywieniu zwierząt. Jesteśmy producentem pasz, koncentratów, premiksów i dodatków dla bydła i innych gatunków zwierząt. Wykorzystując doświadczenie i fachową wiedzę, opracowujemy autorskie produkty gwarantujące sukces hodowlany. Produkty dla bydła oferujemy w technologii NON-GMO. Spółka BIOFEED jest dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu (2013, 2014), nagrody przyznawanej przez redakcję Puls Biznesu. W 2014 roku otrzymaliśmy także nagrodę Diamenty miesięcznika Forbes.
 5. Can Agri – dynamicznie rozwijająca się firma ze 100 % polskim kapitałem oferująca artykuły potrzebne do hodowli zwierząt. Blisko  20 lat przyczynia się do szybszego rozwoju i unowocześnienia hodowli zwierząt w naszym kraju przy zachowaniu stałej troski o dobrostan zwierząt.
  Towary Can Agri dostępne są w  najlepszych sklepach rolniczych na terenie całej Polski.
 6. Firma DeLaval jest największą i najbardziej znaną na świecie firmą produkującą urządzenia do pozyskiwania mleka. Oferuje szeroki asortyment produktów dla hodowców bydła mlecznego, a jakość i nowoczesność urządzeń przez nią produkowanych jest bardzo wysoko oceniania przez producentów mleka na wszystkich kontynentach.
  W Polsce firma funkcjonuje ponad 90 lat. Zatrudnia w Polsce 700 pracowników. DeLaval dostarcza wszystkie urządzenia potrzebne do prowadzenia nowoczesnej produkcji mleka, zarówno w małych gospodarstwach rolnych, jak i w dużych przemysłowych fermach krów mlecznych. Posiada kompletny i najszerszy na rynku asortyment produktów i gotowych rozwiązań systemowych do pozyskiwania i schładzania mleka, żywienia zwierząt, usuwania obornika, oraz programy higieny i poprawy zdrowotności krów. Posiada także nowoczesne programy zarządzania stadem oraz najnowocześniejszy system doju automatycznego – robot udojowy DeLaval VMS V300.
 7. Ditta Seria. Głównym obszarem działalności naszej firmy jest budowa takich rozwiązań jak konstrukcje stalowe. Produkcja hal stalowych w Ditta-Seria odbywa się w systemie generalnego wykonawstwa. Zdobyte doświadczenie pozwala naszej firmie rozwijać nie tylko umiejętności obejmujące budowę hal i innego rodzaju konstrukcji, ale także umożliwia nam wprowadzanie innych działów własnej produkcji – tworzymy zbiorniki, wagi samochodowe, rampy i wywrotnice oraz maszyny sadownicze.
 8. JOSERA to znany i ceniony już od ponad 75-lat na rynku europejskim i światowym producent:
  mieszanek mineralnych dla bydła i trzody chlewnej,
  preparatów mlekozastępczych oraz produktów specjalnych.
  Już od momentu założenia firmy kierownictwo i pracownicy Josera kierują się prostą zasadą:
  „Pragniemy aktywnie kształtować przyszłość”.
  Wszystkie podejmowane przez firmę działania oraz współpraca z partnerami nacechowane są starannością i  rzetelnością, potwierdzaną od dziesiątek lat przez niezależne firmy  certyfikujące.
  Posiadamy szereg certyfikatów deklarujących dbałość o najwyższą jakość:
  ISO
  GMP+
  DLG
  NON GMO
  QS
  Doskonałe produkty wsparte doradztwem naszych specjalistów z zakresu żywienia są kluczem do sukcesu    współpracujących z JOSERA rolników.
 1. Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt z siedzibą w Łowiczu od ponad 60 lat dostarcza najwyższej klasy rozwiązania w dziedzinie hodowli i rozrodu zwierząt ze szczególną troską skierowaną w kierunku hodowców bydła mlecznego. Hodowców, którzy bezpośrednio lub pośrednio poprzez Związek są współwłaścicielami Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt.
  Jesteśmy dumni z tego, że materiał genetyczny, który dostarczamy Państwu każdego dnia pochodzi z polskiej hodowli. Nie byle jakiej hodowli, ale hodowli z wizją postępu i sukcesu, zarówno tego hodowlanego jak i ekonomicznego. Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt ma olbrzymią satysfakcję, że może dostarczać Państwu polskie rozwiązania, pochodzące z obór zlokalizowanych nad Wisłą, przynosząc Wam – polskim hodowcom wiele korzyści i radości. Życząc Państwu udanego wieczoru i szampańskiej zabawy zapraszamy do współpracy, pamiętając, o tym że polskie znaczy dobre, a dobre bo nasze….łowickie. Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. !
 1. Neofarm. Firma działająca w zakresie innowacyjnych biotechnologii hodowlanych. Producent neobiotyku MORDY, jedynego preparatu stosowanego w profilaktyce oraz leczeniu zakażeń bakteryjnych u krów i młodzieży hodowlanej o tak szerokim spektrum działania. Ponad 20-letnie doświadczenie i wiedza zdobyta głównie w oborach, pozwoliły twórcom NEOFARMU, na umiejętne połączenie zagadnień weterynaryjnych i zootechnicznych z najnowszymi osiągnięciami technologii w celu radykalnego ograniczenia stosowania antybiotyków w hodowli bydła.
 2. OSM ŁOWICZ. „ Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska istnieję na rynku mleczarskim od 1906r. Ponad 110 lat za nami działalności i bogatej historii powstania. Główne grupy produktowe to: mleko UHT, śmietany i śmietanki, sery , twarogi, masło, napoje fermentowane. Charakterystyczne logo „łowiczanki” wraz z motywem kolorowych pasiaków nawiązują do bogatych tradycji folkloru ziemi łowickiej. Produkty OSM Łowicz sprzedawane są pod markami:  łowickie, Łowicz, Fellada,  Mona, Parkadia, Lalavita, Milekta, Lavita,  dostępne  są w całej Polsce zarówno w polskich jak i zagranicznych sieciach handlowych. Eksportujemy do ponad 49 krajów w tym do Azji, Ameryki i Afryki. Produkcja cały czas jest dostosowywana  do potrzeb rynku i preferencji klientów.”
 1. PH KONRAD. Działalność oparta o rodzinne tradycje oraz prężny rozwój firmy  od początków jej istnienia sprawiły, że obecnie jesteśmy liderem branży hodowlanej na rynku krajowym. Kompleksowa oferta rozwiązań dla hodowców oraz długoletnie doświadczenie są gwarancją zadowolenia naszych klientów. PH KONRAD w swojej ofercie posiada importowane nasienie buhajów, krajowe i importowane jałowice oraz krowy, byczki i jałówki ras mięsnych, a także warchlaki duńskie. Na terenie całego kraju prowadzimy także skup bydła oraz skup tuczników.
 2. POLMAIS jest autoryzowanym dystrybutorem kwalifikowanego materiału siewnego kukurydzy i rzepaku światowego lidera rynku niemieckiej hodowli KWS.
  W swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz odmian ziarnowych i kiszonkowych, uzyskujących jeden z najwyższych wyników w badaniach PDO COBOR-u i PZPK. Co roku oferowane przez nas odmiany są testowane na zakładanych w całym kraju przez przedstawicieli KWS Polska poletkach pokazowych, na których rolnicy mogą obejrzeć proponowane przez nas odmiany oraz zapoznać się z technologią ich uprawy.
  Naszym celem jest fachowe i kompleksowe doradztwo w przedmiocie uprawy i agrotechniki roślin kukurydzy i rzepaku.
  Wyróżnia nas wyspecjalizowany zakres działania. Towarzyszymy Państwu na każdym etapie produkcji – poczynając od optymalnego doboru nasion poprzez ochronę herbicydową, nawożenie, na zbiorach skończywszy. Chcielibyśmy, żeby nasze zaangażowanie i wspólna praca zaowocowały wysokimi plonami i obopólnym zadowoleniem.
 3. Firma Timac Agro Polska, którą zapewne Państwo kojarzycie z oferty nawozowej dla rolnictwa funkcjonuje na rynku polskim od 14 lat, ale w roku 2019 koncern Roullier do którego należy Timac Agro obchodzi swoje 60 lecie działalności na wielu międzynarodowych rynkach, w tym z dużym powodzeniem w Polsce. To szczególna data i swoiste potwierdzenie dla zasadności modelu biznesowego dla branży Agro,  który znalazł swoje początki  wiele lat temu we Francji w koncepcji właściciela Daniela Roullier. Działania firmy można określić trzema głównymi profilami :
  DORADZTWO DLA GOSPODARSTW
  2. INNOWACYJNE PRODUKTY W OFERCIE NAWOZOWEJ I ZOOTECHNICZNEJ
  3. PARTNERSTWO WOBEC KLIENTÓW I KOOPERANTÓW.
  Na co dzień spotykamy się z gospodarstwami, rozmawiamy o Waszych potrzebach, odpowiadamy na Wasze pytania, a za pomocą naszych  produktów i doradztwa wspieranego  narzędziami pracy staramy się jak najlepiej wywiązać z kredytu zaufania jakim nas obdarzacie, współpracując z Timac Agro Polska.
  Dziękujemy Państwu  za dotychczasowa wspólne działania i zachęcamy do dalszej szeroko pojętej współpracy, bo warto.
 1. Firma TOP GEN działa na rynku hodowlanym od 2007 r., zajmuje się wdrażaniem osiągnięć światowej genetyki do polskich programów hodowlanych, poprzez sprzedaż nasienia buhajów pochodzących z najlepszych linii hodowlanych na świecie, co gwarantuje ich wysoką wartość genetyczną i hodowlaną.
  TOP GEN reprezentuje najwyższej klasy światowy program hodowlany, gdyż jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę czołowych firm z branży hodowlanej: Cogent Breeding Ltd (Anglia), Evolution  (Francja) i Genex – dawniej CRI International (USA).
  Zasada istnienia naszej firmy to udzielanie  wsparcia hodowcom w realizacji ich planów hodowlanych, poprzez dostęp do osiągnięć genetyki angielskiej, francuskiej oraz amerykańskiej.
  Działamy kompleksowo – oferując fachowe doradztwo i szeroką gamę produktów.
  Prowadzimy również sprzedaż jałówek cielnych i krów ras mlecznych i mięsnych oraz buhajków.
  Organizujemy kursy inseminacji bydła, kóz, owiec oraz świń. W ciągłej sprzedaży posiadamy sprzęt do inseminacji, maści dla krów z linii Prevet, preparaty do dippingu, a także preparaty zootechniczne. Nowością w naszej ofercie jest System do monitorowania rui i zdrowia krów MooMonitor + (firmy Dairymaster).
 2. Firma Trouw Nutrition lider w produkcji preparatów mlekozastępczych pod marką Sprayfo ma zaszczyt przedstawić najnowszy produkt: Sprayfo Delta ECM nowa generacja preparatów mlekozastępczych. W związku z premierą przedstawiciel Firmy Trouw Nutrition Tomasz Gucwa przeprowadził losowanie atrakcyjnych nagród dla zgromadzonych gości.
  Było to 5 bonów na produkty Trouw Nutrition.
 1. Firma WWS to światowy lider genetyki pod względem płodności, zdrowia, funkcjonalności oraz opłacalności produkcji Twoich krów. Reprezentujemy ponad 50% potencjału genetycznego USA
  W naszej ofercie:
  -Nasienie czołowych buhajów H-F oraz ras mięsnych wycenionych na córkach i gnomicznie
  – Nasienie seksowane ULTRA 4M
  – Program doboru buhajów WMS.
  – System do wykrywania rui Cow Manager

ŁZHB, Krzysztof
Foto: Marek Solarek i Krzysztof Gałązka

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE