Dożynki wojewódzkie – Rogów 2021

W tym roku dożynki Dożynki Wojewódzkie odbyły się na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie. Wydarzenie miało miejsce 22 sierpnia. Gospodarzami byli: Grzegorz Schreiber – marszałek województwa, arcybiskup Grzegorz Ryś, starosta powiatu brzezińskiego i oraz wójt gminy Rogów.

Odbyła się uroczysta Msza św., były liczne przemowy, podziękowania i wyrazy uznania dla rolników za ich poniesiony trud i ciężką pracę. Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na miejsce dalszych uroczystości. Było miejsce na rozrywkę, szczególnie dla dzieci. Koła gospodyń wiejskich przygotowały wspaniałą ofertę kulinarną i degustacyjną. Dożynki to czas radości i świętowania, co dało się odczuć, gdyż powodów ku temu nie brakowało.

Wśród wielu ekspozycji znalazła się również ta, przygotowana z udziałem Waldemara Wojciechowskiego wiceprezesa ŁZHB. Tym razem wystąpił w roli związanego ze Stowarzyszeniem Innowatorów Wsi pod hasłem MLEKOstrefa. Wystawa promująca polskie produkty mleczne została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka. Zgromadziła wielu odwiedzających. Gratulujemy udanej inicjatywy.

Z ramienia Łódzkiego Związku Hodowców Bydła udział wzięli: Włodzimierz Pabin – Prezes Zarządu oraz Krzysztof Gałązka – Dyrektor Biura.

K. Gałązka

Możesz sam dodać ogłoszenie na stronie ŁZHB. Wybierz zakładkę OGŁOSZENIA -> DODAJ OGŁOSZENIE